Strona główna

Bookmark and Share

OfertaPracujemy w obszarze praw człowieka. Ta praca wymaga wiedzy, rzetelności, budowania realacji z wieloma podmiotami warażliwości a także stabilności. By to osiągnąć organizacja potrzebuje środków na działania. Dlatego też chcemy się dzielić naszą wiedzą, pasją i zaangażowaniem, oferując odpłatne działania. Dzięki temu możemy realizować misję: Prawa człowieka: małe kroki, duże zmiany.

Od 2004 roku udało nam się sporo zrobić na naszym lokalnym podwórku. Z efaktami możesz zapoznać się tutaj.


Szkolenia  |   Oprowadzanie  |  NaprawmyTo  |  Szeptany Lublin
Szkolenia i warsztatyOferta szkoleniowa. Zbiór pocztówek leżący na podłodze.
 
Prowadzenie szkoleń to dla nas jedno z podstawowych działań. Dzięki możliwości spotkania z ludżmi i kilkugodzinnej, uporządkowanej rozmowie, wiemy, że da się zmianiać świat. Podczas szkoleń pracujemy metodami aktywnymi. Pozwalamy przyjrzeć się sobie, dostarczamy rzetelnej wiedzy a także czerpiemy z doświadczeń osób z którymi pracujemy.
Pracujemy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi.

Więcej przeczytasz tutaj.


 
 Oprowadzanie po Lublinie i Lubelszczyźnie

Od początku istnienia organizacji pracujemy z przestrzenią: miasta, Lubelszczyzny, kraju. Staramy się ją poznawać, wyszukiwać rzeczy nieoczywiste, szukać nietypowych perspektyw. Czasami zagłębiamy się w trudną historię. 
Oprowadzamy po Lublinie, jeździmy po regionie. Pracujemy tematycznie. Lublin wielokulturowy, żydowski, okupacyjny, ale też modernistyczny czy śladami współczesnego graffiti.
Chodzimy, jeździmy, pedałujemy, biegamy - masz ochotę na zwiedzanie - zapraszamy!

Więcej przeczytasz tutaj.
NaprawmyTo - jak to zrobić w swoim mieście?


Widząc zbitą szybę na przystanku, wyrwę w jezdni czy złamany znak ludzie zazwyczaj irytują się, narzekają na władze, mówią, że nikt się "tym" nie zajmuje. Złe emocje nie budują. Dlatego powstał system NaprawmyTo. To proste narzędzie pozwalające w łatwy sposób zgłosić to co nas boli w przestrzni miejskiej. Wystarczy kilka kliknięć w internecie. 
Po drugiej stronie systemu są organizacje i instytucje kompetentne w naprawianiu usterek. 
Lublin jest żywym przykładem na to, że taki system może działać. Naprawiono już ponad 7 tys. zgłoszeń.

Jako organizacja, która jest zaangażowana w ten proces od początku, oferujemy konsultacje przy uruchamianiu lokalnych wersji systemu - przyjedziemy, opowiemy, nauczymy. 

Więcej przeczytasz tutaj.
  Szeptany Lublin (i nie tylko) - jak to zrobić w swoim mieście?

Nie chcemy oprawadzać wszystkich. Oprowadzamy każdego z osobna!
Szeptany Lublin to nasz autorski pomysł, by pokazywać miasto oczami jego ważnych mieszkańców. Wyszukujemy niezwykłą osobę, rozmawiamy, poznajemy jej perspektywę, historię, a potem chodzimy jej szlakami, badamy teren, nagrywamy, sprawdzamy, testujemy. Aż powstaje niezwykła, płynna, osadzona w konkretnej przestrzeni opowieść.

Chcesz zrobić szeptane spacery w swojej miejscowości? Chętnie pomożemy!

Więcej przeczytasz tutaj.