Strona główna > O nas > Zespół

Bookmark and Share

Maria Moroniak

HF (2018-05-02)

Maria Moroniak
Fot. Vako Karchava
Więcej fotek w galerii
Jestem absolwentką KUL i Europejskiej Akademii Dyplomacji. Z pochodzenia lublinianką. Z wyboru doktorantką. Z przywileju stypendystką MSZ Izraela na Uniwersytecie w Hajfie. Z wykształcenia mediteranistką i teoretyczką dyplomacji (czyli w wolnym tłumaczeniu: znam się na regionie basenu Morza Śródziemnego, kręgach polityki międzynarodowej i administracji publicznej). To w teorii. W praktyce, mam w życiu wielkie szczęście robić na co dzień to, co naprawdę lubię, dlatego zwykle nie czuję, że pracuję. Od 2016 roku zajmuję się integracją cudzoziemców i cudzoziemek. Współorganizowałam dla nich dotychczas różne rodzaje wsparcia, m. in. kursy języka polskiego, treningi z umiejętności miękkich potrzebnych na rynku pracy, szkolenia integracyjno-kulturowe, szkołę letnią o ochronie praw migrantów. Uczestniczyłam w międzynarodowych projektach, m. in. „Solidarity Chain” skierowanym do młodych liderów środowisk lokalnych promujący integrację, zacieśnienie wspólnych relacji i wspieranie inicjatyw społecznych.

W wolnych chwilach chętnie angażuję się w różne inicjatywy polegające na uczeniu się czegoś, tłumaczeniu czegoś, organizowaniu czegoś lub pisaniu czegoś. Dlatego też takich naprawdę wolnych chwil mam dość mało.
Lubię pracować z ludźmi, czytać biografie, słuchać bluesa, być nad morzem, pływanie i gorącą pogodę. Być może dlatego moim marzeniem jest podróż na Alaskę.

Z HF formalnie związana jestem od stycznia 2018, z początku jako wolontariuszka programu „Antydyskryminacja”. Wcześniej byłam niezrzeszoną cichą wielbicielką Organizacji, z uwagi na to, że pracowałam z cudzoziemcami, szczególnie zachowanie to dotyczyło projektów „Witamy w Lublinie” i „Lublin 4 All/Lublin dla wszystkich/Люблін для всіх”.


Kontakt: maria.moroniak@hf.org.pl