Strona główna > Projekty

Bookmark and Share

Wydawnictwa
Do tej pory udało nam się wydać trzy książki:


Pierwsza "wagon.lublin.pl - dziennik pokładowy" stanowi podsumowanie akcji zorganizowanej by po 25 latach po powstaniu "Solidarności" w przystępny i nietuzinkowy sposób przybliżyć tę tematykę młodym ludziom.

Więcej na stronie projektu: www.wagon.lublin.pl.Druga "13.12 - Rówieśnicy", była próbą konfrontacji pokolenia wchodzącego w dorosłe życie w stanie wojennym z ich o 25 lat młodszymi kolegami i koleżankami.

Więcej na stronie projektu: 13.12 - Rówieśnicy.


Trzecia - "Nadbużańskie historie" to efekt naszych wyjazdów na pogranicze polsko-ukraińskie, a także naszego wieloletniego praktykowania edukacji wielo- i międzykulturowej, a także działań prawoczłowieczych. Zebraliśmy w niej teksty dotyczące pracy z trudną historią i trudną pamięcią, aby innym, którzy podejmą trud edukacyjny w tym obszarze, a nie mają własnych doświadczeń z tego zakresu, trochę pomóc.

Więcej na stronie projektu: Nadbużańskie historie
A poza tym, wydawaliśmy  "Opornik".Jesteśmy także współwydawcą dwóch publikacji dotyczących partcypacji miejskiej:

"Podręcznik zarządzania partycypacyjnego" (pobierz pdf) oraz "Katalog dobrych praktyk partycypacyjnych z zakresu zarządzania partycypacyjnego w samorządzie" (pobierz pdf).

Publikacje powstały w ramach projektu Lubelski system partycypacji społecznej. Projekt był realizowany przez Fundację Inicjatyw Menadżerskich w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Homo Faber.


Wspólnie z Fundacją Sempre a Frente przygotowaliśmy podręcznik krok po kroku "Działaj i zmieniaj. Praktyczny przewodnik dla organizacji polonijnych na Ukrainie". 


Czytelniku i czytelniczko,
sięgasz po nasz podręcznik, więc zapewne planujesz lub już działasz w organizacji pozarządowej. Oddajemy zatem w Twoje ręce praktyczny poradnik dla organizacji pozarządowych.

Na pewno znajdziesz w nim nieco teorii, która przydaje się na początku, ale niekiedy warto do niej wracać w celu odświeżenia, usystematyzo- wania informacji. Nie martw się jednak, wybraliśmy dla Ciebie to, co uznaliśmy za istotne, dodając dużo przykładów z praktyki i doświad- czenia naszych organizacji. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, a pomysły, jakimi się z Tobą dzielimy będą dla Ciebie inspiracją do wykorzystania i rozwijania u siebie.pobierz pdf