Strona główna > O nas

Bookmark and Share

ZespółNie mamy legitymacji członkowskich, poświadczeń uczestnictwa, ze zdjęciem i odciskiem kciuka; list obecności z wypisanymi znakami szczególnymi, składek pieniężnych na długopisy, identyfikatorów z wyraźnie wypisaną datą przystąpienia, nazwiskiem i funkcją, teczek personalnych, słoików z osobistym zapachem... Do bezwzględnych środków, jakie ludzkość wymyśliła, by się jakoś wpisać, określić, zidentyfikować, odwracamy się plecami. Homo Faber to ludzie, którzy czują, że są jego cześcią, i którzy chcą je dalej tworzyć. Poniżej osoby, które na co dzień możesz spotkać w naszej siedzibie. 

Władze stowarzyszenia  |  Biuletyn Informacji Publicznej


Dane kontaktowe Stowarzyszenia znajdziesz tu.

Joanna Bednarczyk Urodziłam się w Lublinie i, nie licząc krótkich przerw emigracyjnych, tutaj spędziłam całe życie. Skończyłam kulturoznawstwo i lingwistykę stosowaną na UMCS. Pracowałam jako lektorka języków obcych i tłumaczka, jednak od zawsze najbardziej interesowałam się kwes... »
Anna Dąbrowska misterkini warsztatniczka zaprawicielka hałaśnica żartowniczka... (za słownikiem Lindego) Ukończyłam Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN, a także kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STO... »
Aleksandra Gulińska Religioznawczyni. Jej zainteresowania koncentrują się przede wszystkim na tematyce islamu na obszarze postradzieckim, pracy socjalnej z uchodźcami, napięć na styku zwyczajowych (wynikających z kultury) i stanowionych (europejskich) systemów prawnych. Przez wiele lat zajmowała się... »
Krzysztof Janiak Jestem studentem Produkcji Medialnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, a z zawodu jestem informatykiem. Wokół Homo Faber kręcę się od lipca 2011, a we wrześniu 2013 zostałem członkiem stowarzyszenia. Pracuję przy projekcie „NaprawmyTo” oraz w programie Fil... »
Alicja Kawka W HF od stycznia '08. Ukończyłam studia magisterskie na UMCS, kierunek - Kulturoznawstwo oraz studia podyplomowe w Colegium Civitas "Akademia menadźera III sektora". Jestem absolwentką Akademii Trenerów Antydyskryminacyjnych, m.in. uczestniczyłam w "Letniej Szk... »
Kristina Melnytska Urodziłam się we Lwowie (Ukraina), od 6 lat mieszkam, studiuję i rozwijam się na terenie Lublina. Obecnie studiuję stosunki międzynarodowe, pracuję w Galerii Labirynt (opieka nad wystawami, praca z warsztatami). Aktywnie pomagam obcokrajowcam w sprawach pobytu i języka polskiego. Z... »2019-01-16
Jolanta Prochowicz 3xF tzn. filozofka, filolożka, feministka. Ukończyłam Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na KUL-u. Obecnie piszę doktorat, w którym rozważam jak podział na sferę publiczną i prywatną wpływa na nasze rozumienie sprawiedliwości i jakie ma to znaczenie dla praw... »2016-01-13
Marta Sienkiewicz Z wykształcenia jestem psycholożką. Ukończyłam psychologię kliniczną na UMCS, a od marca 2010 roku jestem posiadaczką uprawnień do pracy terapeutycznej. Ze Stowarzyszeniem Homo Faber jestem związana od 2008 roku. Od września 2018 roku kieruję administracją biura Stowarzyszeni... »
Piotr SkrzypczakMam 41 lat*. Skończyłem dziennikarstwo na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie. Pracę pisalem w Zakładzie Praw Człowieka u profesora Zbigniewa Hołdy. Od 1997 r. w Amnesty International. Trzykrotnie byłem członkiem zarządu polskiej sekcji.  Jestem absolwentem Szkoły Praw Człowi... »
Konstancja SzkudlarekJestem studentką Prawa i European Studies. Moja współpraca z Homo Faber zaczęła się w styczniu 2016 roku. Obecnie należę do programu Antydyskryminacja i współpracuje z osobami, które zgłaszają się na wolontariat do programu antydyskryminacyjnego. Kontakt: konstanc... »2017-01-01


Pozostali członkowie i członkinie Stowarzyszenia:

Paweł Cegiełko

Jacek Białas

Justyna Choroś

Agnieszka Demczuk


Dorota Piskor

Jacek Rachwald

Joanna Stachyra

Iza Zaliwska