Strona główna > Warto poczytać > Archiwum Opornika > Numer 36 (9/2008)

Bookmark and Share

QUEER

Piotr Choroś (2008-10-16)

Strona 2
Więcej fotek w galerii
Festiwal Filmu Queer “a million different loves!?”

Festiwal Filmu Queer “a million different loves!?” będzie pierwszą w Lublinie imprezą kulturalną poruszającą tematykę równości płci, praw osób LGBT oraz dyskryminacji ze względu na płeć i orientację seksualną. Tematy te są jednymi z najbardziej palących problemów w dziedzinie praw człowieka w naszym kraju.

W ramach Festiwalu odbędzie się przegląd najciekawszych filmów fabularnych oraz dokumentalnych poruszających wyżej wymienione tematy oraz dyskusje, spotkania, warsztaty, wystawy.

Lubelski Festiwal jest częścią ogólnopolskiego Festiwalu, który od października 2008 r. do lutego 2009 r. będzie odbywał się w różnych miastach Polski. Głównym organizatorem całego przedsięwzięcia jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Plaster oraz Nieformalna Grupa "a million different loves!?". Lubelską edycję przygotowuje Stowarzyszenie Homo Faber oraz Fundacja Masskultura. Odbędzie się ona w dniach 9 - 11 grudnia 2008 r. w Klubie Przestrzeń Działań Twórczych TEKTURA.

Pełny opis filmów wraz z krótkimi trailerami znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Homo Faber www.hf.org.pl/queer. Szerszą informację o Festiwalu oraz wywiad z pomysłodawcą imprezy Pawłem Sołodkim z Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego zamieścimy w następnym numerze Opornika.


Komentarze
Aby dodać komentarz pod własnym nazwiskiem musisz się zalogować, lub napisać pod tymczasowym nickiem (wymaga aktywacji)

Nick:Komentarz:
Brak komentarzy